37. Eesti Õigusteadlaste Päevad 6.–7. oktoobril

Eesti juristkonna suurfoorum toimub juba 37. korda ja osalejaid ootavad kahel päeval samaaegselt neljas sessioonis toimuvad arutelud kuueteistkümnes paneelis, milles osalevad enam kui 80 asjatundjat. Täpsema info programmi ja registreerimise kohta leiate õigusteadlaste päevade kodulehelt.

Selts on ka sel aastal osalenud mitme paneeli korraldamisel, mida kutsub kuulama kõiki õigusteadlaste päevadel osalejaid:  

 • 6. oktoobril, neljapäeval kell 15.15 „Lepingu sõlmimise kohustus ja vastutuse anonümiseerumine anno 2022 – ühisrahastusest krüptorahani lepinguõiguse kontekstis
  • arutelu juhib Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi aseesimees, Ellex Raidla Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner PhD Marko Kairjak
  • arutelul osalevad Nikita Divissenko (European University Institute, Florence School of Banking & Finance); Finantsinspektsiooni juhatuse liige ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktorant Siim Tammer, Ignium OÜ tegevjuht Reimo Hammerberg;
 • 6. oktoobril, neljapäeval kell 15.15 „Riigikohus karistusõiguse tõlgendajana
  • arutelu juhib Justiitsministeeriumi kriminaalpoliitika asekantsler ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna doktorant Markus Kärner
  • arutelul osalevad Tartu Ülikooli emeriitprofessor PhD Jaan Sootak, Riigikohtu kriminaalkolleegiumi kohtunik PhD Paavo Randma, Tartu Ringkonnakohtu kriminaalkolleegiumi kohtunik dr. iur. Erkki Hirsnik, riigi peaprokurör mag. iur. Andres Parmas;
 • 6. oktoobril, neljapäeval kell 17.15 „Quo vadis, tulevikutöö? Sotsiaalne turvalisus kaasaegsete töösuhete reguleerimisel
  • arutelu juhib Turu Ülikooli kaasprofessor LLD Annika Rosin
  • arutelul osalevad nõunik tööküsimustes Eesti Vabariigi alalises esinduses Euroopa Liidu juures mag. iur. Thea Treier, Sotsiaalministeeriumi töökeskkonna üksuse juht PhD Seili Suder, Tartu Ülikooli tööõiguse professor dr. iur. Merle Erikson, Viru Maakohtu kohtunik Liina Naaber-Kivisoo;
 • 6. oktoobril, neljapäeval kell 17.15 „Autori ja esitaja kui autorilepingu nõrgema poole kaitse ning sellekohane uuendatud regulatsioon autoriõiguse seaduses
  • arutelu juhib Tartu Ülikooli intellektuaalse omandi õiguse professor PhD Aleksei Kelli
  • arutelul osalevad Justiitsministeeriumi intellektuaalse omandi ja konkurentsiõiguse talituse juhataja Kärt Nemvalts, Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi esimees ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna eraõiguse osakonna juhataja, tsiviilõiguse professor dr. iur Irene Kull, Eesti Audiovisuaalautorite Liidu juhatuse liige ja Maria Mägi Advokaadibüroo vandeadvokaat ja partner Eeva Mägi, Advokaadibüroo Hedman Partners & Co vandeadvokaat ja partner Toomas Seppel;
 • 7. oktoobril, reedel kell 9.30 „Tarbijakrediit anno 2022: täiesti vabade inimeste täiesti vaba tahe võtta täiesti vabalt kohustusi ja jääda täiesti vabalt võlgu?
  • arutelu juhib Tartu Ülikooli tsiviilõiguse kaasprofessor PhD Piia Kalamees
  • arutelul osalevad Tartu Ringkonnakohtu tsiviilkolleegiumi kohtunik Vahur-Peeter Liin, Martha Skirta (Bondora AS), Swedbank AS erakliendi võlahalduse ja väikefinantseerimise otsustamise osakonna juhataja Maarita Meri, Swedbank AS kohtumenetluse osakonna juhataja Jüri Puust;
 • 7. oktoobril, reedel kell 9.30 „Kliimaõigus 2022. „Teame, kuhu tahame jõuda, aga kuidas sinna saab?““
  • arutelu juhib Riigikohtu halduskolleegiumi esimees ja Tartu Ülikooli haldusõiguse kaasprofessor Dr. iur. Ivo Pilving
  • arutelul osalevad Keskkonnaministeeriumi kliimaosakonna juhataja Kädi Ristkok, Keskkonnaõiguse Keskuse konsultant Kärt Vaarmari, ettevõtja Raul Kirjanen.

Eelmine
Salzburgi Euroopa eraõiguse suvekool 2022
Järgmine
Õigusemõistmise nädal 3.–9. oktoobril

Lisa kommentaar

Email again: