Õigusemõistmise nädal 3.–9. oktoobril

Iga-aastane õigusemõistmise nädal toimub sel aastal 3.–9. oktoobril.

Õigusemõistmise nädala eesmärk on õigusemõistmist inimestele lähemale tuua. Sel aastal tutvustab õigusemõistmise nädal halduskohtupidamist, millega inimene võib kokku puutuda kogu elukaare jooksul. Nädala fookuses on lasteaiakohtade, ehituslubade, pensioni ja toetuste määramise ning keskkonnateemalised vaidlused. Lisaks toimub nädala jooksul mitmeid sündmuseid, kus kõik huvilised saavad kaasa lüüa.  

Tasuta filmiprogramm Poolast ja Ukrainast  

4. oktoobril kell 17.30 näidatakse Jõhvi kohtumaja saalis Ukraina lühidokumentaalfilme „Õigluse karistuslöök“ ja „Põrgu ja paradiisi vahel“, mis räägivad kahest Euroopa Inimõiguste Kohtusse jõudnud juhtumist. Filmidele järgnevas aruteluringis osalevad riigikohtunik Julia Laffranque, Ida politseiprefekt Tarvo Kruup ja Rakvere vallavolikogu esimees Peep Vassiljev.  

5. ja 6. oktoobril kell 18.00 näidatakse Tartus ja Tallinnas Poola filmi „Kohtunikud surve all, mis annab halastamatu pildi kõigest mõned aastad tagasi Poolas toimunud kohtunike survestamisest, kes seisavad põhiseaduse ja võimude lahususe eest.  Seansid toimuvad:

  • 5. oktoobril kell 18.00 Tartus Elektriteatris. Pärast Tartu filmiseanssi on kavas vestlusring, kus kohtute sõltumatuse teemal arutlevad riigikohtunik Heili Sepp, endine Riigikohtu esimees Priit Pikamäe, vandeadvokaat Hannes Vallikivi ja Tartu Ringkonnakohtu kohtunik Indrek Parrest.
  • 6. oktoobril kell 18.00 Tallinnas Kai kunstikeskuses. Pärast filmiseanssi Tallinnas on kavas vestlusring, mida juhib vandeadvokaat Paul Keres. Teiste seas osaleb arutelus kohtunike ühingu esimees Anu Uritam.

 Filmiõhtud toimuvad koostöös Eesti Advokatuuriga.  


Teisi sündmuseid  

4. oktoobril kell 17.30 on kõik huvilised oodatud Tartusse Riigikohtusse aruteluõhtule „Loodus kohtus“. Riigikohus kutsub külla loodusteadlased, et koos arutada ja harutada ühiseid sõlmpunkte meie tööpõldudel. Moderaatorid on loomaökoloog ning teaduse populariseerija Tuul Sepp ja Riigikohtu nõunik Pihel Kuusk

4. oktoobril kell 17.30 toimub Tallinna Raekojas tasuta ekskursioon Saalomonist Justitiani. Õigusemõistmise õpetus Tallinna raekoja seintel“. Tallinna raad mõistis raekojas kohut 13. sajandist kuni 19. sajandini. Põnevat avastamist leiab sealt veel tänapäevani.

 

Õigusemõistmise nädala täisprogrammiga saab tutvuda siin: https://www.kohus.ee/eesti-kohtud/oigusemoistmise-nadal-2022 

Lisainfot leiab Eesti kohtute Facebook’i lehelt.


Eelmine
37. Eesti Õigusteadlaste Päevad 6.–7. oktoobril
Järgmine
Maksejõuetusõiguse konverents 08.12.2022

Lisa kommentaar

Email again: