Salzburgi Euroopa eraõiguse suvekool 2022

Salzburgi Euroopa eraõiguse suvekool (Summer School on European Private Law) toimus 4. juulist kuni 16. juulini 2022. aastal taas oma traditsioonilises vormis pärast kahte valdavalt virtuaalset osalemist võimaldavat COVID-19 aastat.


Tartu Ülikoolist osalesid õigusteaduskonna ja EAÕS stipendiumitega suvekoolis sel aastal 8 tudengit: kohal olid Grete Teeäär, Uku Kull, Jürgen Adamson, Hegle Pärna, Karl Joonas Kendla, Liis Kikas, Andreas Otti ja virtuaalselt võttis suvekoolist osa Lilian Lõoväli. Tudengeid toetas professor Irene Kull, kes tutvustas Eesti õigust ja andis ülevaate Euroopa lepinguõigusest.

Kokku oli suvekoolis sel aastal 154 tudengit – 99 tudengit kohapeal ja 55 virtuaalselt. Üliõpilastele anti ülevaade kokku 36 riigi eraõigusest (lisaks Euroopa Liidu liikmesriikide ka Jaapani, Hiina, Argentina, Venemaa, Brasiilia, Lõuna-Aafrika, Louisiana osariigi, Kanada, Türgi, Šveitsi ja Puerto Rico eraõigusest) loengute, töötubade ning ümarlaudade vormis. Tudengitele tutvustati ka Euroopa Kohtu viimast praktikat, Euroopa eraõiguse ja Euroopa lepinguõiguse ühtlustamise lugu ning võrdlevõigusliku meetodi kasutamist eraõiguses. Suvekool tähendas ka aktiivset sotsiaalset suhtlemist, ühiseid õhtusööke ja Salzburgi linna ning ümbruskonnaga tutvumist.

Tudengite muljed suvekoolist:

Suvekool arendas laialdaselt teadmisi mitmete riikide õigussüsteemide kohta, mis on kindlasti ka tulevikus abiks juristina õigusprobleemide lahendamisel. Samuti oli võimalus õppida erinevaid kultuure tundma ja saada uusi tutvusi üle maailma.

Salzburgis sai lisaks põnevatele loengutele õppida tundma ka erinevaid professoreid ja tulevaseid kolleege, kellega ka teiste huvitavate projektide raames aega veeta ning uuesti reisisellidena järjekordse juurast pakatava koosviibimise poole astuda.

Suvise õppetöö käigus saime lisaks erialastele teadmistele proovile panna ka muud oskused – kohalikus karaokebaaris võidulaulmise ja Untersbergi mäe otsas joodeldamise.

Täname kõiki stipendiumifondi toetajaid, kes osalemise võimalikuks tegid ja oma panuse andsid:

Advokaadibüroo COBALT (COBALT.Legal)

Advokaadibüroo Sorainen (Sorainen)

Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts


Eelmine
Eelteade: Konverents „Maksejõuetusõiguse revisjon – uut maksejõuetusõiguses. Pankrotiseaduse 30 aastat“ 8. detsembril 2022
Järgmine
37. Eesti Õigusteadlaste Päevad 6.–7. oktoobril

Lisa kommentaar

Email again: