Uus kogumik “Eesti omariikluse põhidokumendid”

Head EAÕS liikmed!

 

Anname teada, et Riigiõiguse Sihtkapitali toel ja Teaduste Akadeemia egiidi all on trükivalgust näinud kogumik “Eesti omariikluse põhidokumendid”. Raamatu on koostanud ja lühikommentaaridega varustanud seltsi liige ja endine juhatuse esimees Rait Maruste.

Kogumik sisaldab Eesti riikluse korraldust määranud kõige olulisemaid eelkonstitutsiooniliste aktide ja kõikide meil kehtinud põhiseaduste tekste kronoloogilises järjestuses alustades Maanõukogu Otsusest kuni Euroopa Liiduga ühinemise otsuseni. Aktidele on lisatud ajaloolist konteksti ja aktide põhisisu ning tähendust lühidalt avavad kommentaarid. Tekste ilmestavad ajastut ja sündmusi peegeldavad fotod.

Taotluslikult ei ole tegu ajaloo või riigiõiguse alase teadustööga, vaid pigem populaarteadusliku väljaandega, et avardada omariikluse tundmise võimalusi. Autor on rõhutanud, et selles raamatus väljendub hool oma riigi (riigi)õigusliku ajaloo eest.

Head lugemist !


Eelmine
Kontroll vara üle pärast surma – kas Eestis võimalik?
Järgmine
36. Eesti õigusteadlaste päevad

Lisa kommentaar

Email again: