Kontroll vara üle pärast surma – kas Eestis võimalik?

Teisipäeval, 22.09.2020 kell 16:00 toimub veebis EAÕSi ettekandekoosolek . Kestus orienteeruvalt 1,5 tundi.
Teema: "Kontroll vara üle pärast surma – kas Eestis võimalik?"

Pea 30 taasiseseisvusaasta jooksul on paljud Eesti ettevõtjad loonud varakogumi, mis oleks tervikliku ja mõistliku haldamise korral piisav, et tagada regulaarne sissetulek nii ettevõtjale enesele kui ka järeltulevatele põlvedele.
Ettekandja küsib, kas Eesti õigus võimaldab pakkuda common law riikides kasutatavate trust-idega sarnaseid varahalduslahendusi. Arutlusele tulevad testamenditäitja ning eel- ja järelpärija instituudid, käsundusleping ja sihtasutus.
Ühtlasi pakub ettekandja välja vajalikud muudatused kehtivates õigusaktides.

Ettekandja: Katrin Sepp, Notarite Kojas notarikandidaat ja õigusnõunik.

Palun anna enda osalemisest teada hiljemalt 21.09.2020 aadressil kadri.krebstein@riigikohus.ee.


Eelmine
Vaba ligipääsuga digitaalne artiklite kogumik koroonaviiruse mõjust õigusele Euroopas
Järgmine
Uus kogumik “Eesti omariikluse põhidokumendid”

Lisa kommentaar

Email again: