Ettekandekoosolek „Sideandmed ja nende kasutatavus kriminaalmenetlus“ 28.03.2023 Tallinnas

Head seltsi liikmed!

Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts kutsub 28. veebruaril, teisipäeval kell 17.00 ettekandekoosolekule teemal „Sideandmed ja nende kasutatavus kriminaalmenetlus“. Esinevad vandeadvokaat Silver Reinsaar, Harju Maakohtu kohtunik Mairi Heinsalu ja juhtiv riigiprokurör Taavi Pern.

2021. aasta suvel tegi Riigikohtu kriminaalkolleegium asjas nr 1-16-6179 märgilise otsuse, milles leidis Euroopa Kohtule tuginedes, et kuni valdkond pole tasakaalustatult reguleeritud, on sideandmete kogumine õigusvastane ja sideandmete kasutamine kurjategijate tabamise eesmärgil keelatud. Riigikohtu otsusega lahvatanud avalikust arutelust võtsid osa nii kaitsjad, prokurörid kui ka kohtunikud ning 2022. aasta alguses jõustus seadusmuudatus, mille kohaselt saab sideandmeid kriminaalmenetluses kasutada ainult kohtu loal. Ettekandekoosolekul arutatakse, milline on olnud seadusmuudatuse senine mõju ning millele tuleks tähelepanu pöörata edaspidi.  

Ettekandekoosolek toimub Tartu Ülikooli Tallinna osakonnas aadressil Kaarli pst 3, Tallinn. Üritusel saab osaleda nii kohapeal kui ka veebis. Osalemine on tasuta ja kõigile avatud, kuid palun registreerige end eelnevalt SIIN. Täpsem info nii kohapeal kui ka veebi teel osalemise kohta saadetakse registreerunud osalejatele e-posti teel enne 28. veebruari.  Eelmine
Riigiõiguse aastaraamatu esitlus 15. veebruaril 2023
Järgmine
Eesti Vabariigi põhiseaduse III ptk kommentaaride esitlus 07.03.2023

Lisa kommentaar

Email again: