Eesti Vabariigi põhiseaduse III ptk kommentaaride esitlus 07.03.2023

Teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapital kutsub 7. märtsil 2023 algusega kell 15.00 Eesti Vabariigi põhiseaduse III peatüki „Rahvas“ kommentaaride esitlusele. Järjekorras neljas põhiseaduse uute kommentaaride esitlus toimub Riigikohtu konverentsisaalis (Lossi 17, Tartu) ja kantakse otse üle akadeemia veebilehel. Kohapeal osalemine on eelregistreerimisega ja kohapeal osavõtust palutakse teada anda hiljemalt 3. märtsil siin.

Esitlusel teeb ettekande põhiseaduse paragrahvide 57 ja 58 kommentaaride autor, Riigikohtu põhiseaduslikkuse järelevalve kolleegiumi nõunik Katri Jaanimägi, kes räägib hääleõiguse põhiseaduslikest alustest. Järgneval arutelul rahva otsedemokraatia võimaluste üle osalevad kommentaaride peatoimetaja Uno Lõhmus, Põhiseaduse Assamblee liige Liia Hänni ja Tartu Ülikooli riigiõiguse külalislektor Aaro Mõttus.

Kommentaarid on mõeldud eelkõige seadusandjatele, riigi- ja kohalike omavalitsuste ametnikele, kohtunikele ja juristidele. Avalikkuse ette jõuavad kommentaarid üksikute peatükkide ja osade kaupa. Nende koostamisel osaleb suur hulk tunnustatud juriste, samuti uusi nimesid riigiõigusteaduses.

Kommentaaride osasid on avaldatud alates 2022. aasta novembrist. Lugejale on kättesaadavad preambuli, III peatüki „Rahvas“, V peatüki „Vabariigi President“, IX peatüki „Välissuhted ja välislepingud“, XIII peatüki „Kohus“, XV peatüki „Põhiseaduse muutmine“ ja põhiseaduse täiendamise seaduse kommentaarid. Veebilehelt pohiseadus.riigioigus.ee leiab juba ilmunud kommentaarid. Põhiseaduse kommentaarid on Eesti teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapitali väljaanne, mis ilmub justiitsministeeriumi rahalisel toetusel.

Täpsemat infot ürituse kohta jagab Kerdi Raud aadressil kerdi.raud@akadeemia.eeEelmine
Ettekandekoosolek „Sideandmed ja nende kasutatavus kriminaalmenetlus“ 28.03.2023 Tallinnas
Järgmine
Ettekandekoosolek „Kes maksab avaliku hüve eest – ehk omandiõiguse kitsendamise hüvitamisest“ 15.03.2023

Lisa kommentaar

Email again: