Ettekandekoosolek „Kes maksab avaliku hüve eest – ehk omandiõiguse kitsendamise hüvitamisest“ 15.03.2023

Head seltsi liikmed!

Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts kutsub 15. märtsil, kolmapäeval kell 16.00 planeerimisõiguse teemalisele ettekandekoosolekule „Kes maksab avaliku hüve eest – ehk omandiõiguse kitsendamise hüvitamisest“. Esinevad advokaadibüroo Nove vandeadvokaadid Heili Püümann ja Veiko Vaske

Juttu tuleb järgmistest küsimustest:

1.       Kui suur peab olema ülekaalukas avalik huvi, mis õigustaks isiku omandipõhiõiguse ulatusliku kitsendamise?

2.       Kas igal eraisikule kuuluval kinnisasjal (kui omandipõhiõiguse esemel) on ka mingil määral sotsiaalne ja avalik funktsioon?

3.       Kas on õiglane, et õiguspärase omandipõhiõiguse kitsendusega kaasnevaid negatiivseid tagajärgi ei tulegi täiel määral hüvitada?

4.       Millisesse varalisse positsiooni tuleb seada selline isik, kelle kodu on avalikes huvides sundvõõrandatud? Kus asub tasakaalupunkt? 

Ettekandekoosolek toimub Riigikohtu Suure Katla saalis aadressil Lossi 17, Tartu, kuid üritusel saab osaleda ka veebi teel Zoomis. Osalemine on tasuta ja kõigile avatud, kuid palun registreerige end eelnevalt SIIN. Täpsem info nii kohapeal kui ka veebi teel osalemise kohta saadetakse registreerunud osalejatele e-posti teel enne 15. märtsi.Eelmine
Eesti Vabariigi põhiseaduse III ptk kommentaaride esitlus 07.03.2023
Järgmine
Vera Poska-Grünthali päev 28.03.2023 Tartus

Lisa kommentaar

Email again: