Vera Poska-Grünthali päev 28.03.2023 Tartus

Tartu Ülikooli õigusteaduskond ja Õpetatud Eesti Selts kutsuvad tähistama Vera Poska-Grünthali päeva 28. märtsil 2023.

25. märtsil möödub 125 aastat Eesti naisaktivisti, õigusteadlase ja advokaadi Vera Poska-Grünthali sünnist. Ootame teid osalema mälestuspäeval, kus räägime tema panusest Eesti õigusloos. Vera Poska-Grünthal (1898–1986) on jätnud jälje Eesti ajalukku õige mitmel viisil: teda tuntakse eelkõige innuka naisliikumise aktivisti ning naiste ja laste õigustega tegelevate organisatsioonide asutajana. Samuti on tal silmapaistev panus Eesti õigusajaloos advokaadina esimese iseseisvusaja tsiviilseadustiku eelnõu perekonnaõigust käsitleva osa ettevalmistamisel. Juristitöö kõrvalt võttis Vera Poska-Grünthal ette ka teadustöö ning temast sai esimene naislektor Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.

Vera Poska-Grünthalile pühendatud päev toimub Tartu Ülikooli peahoone senati saalis ja algab kell 12:00. Ettekannetega esinevad TÜ õigusteaduskonnast prof Marju Luts-Sootak, prof Gaabriel Tavits, kaasprof Merike Ristikivi, kaasprof Lea Leppik ning doktorant Katrin Kiirend-Pruuli, samuti vanemteadur Anu Kannike Eesti Rahva Muuseumist ja vanemteadur Tiina Ann Kirss Eesti Kirjandusmuuseumist.

Loe pikemalt mälestuspäeva programmi kohta õigusteaduskonna veebilehelt. Kõik huvilised on oodatud!Eelmine
Ettekandekoosolek „Kes maksab avaliku hüve eest – ehk omandiõiguse kitsendamise hüvitamisest“ 15.03.2023
Järgmine
Eelkutse Eesti Teaduste Akadeemia riigiõiguse konverentsile 02.06.2023

Lisa kommentaar

Email again: