EAÕS toetas Eesti ja Rumeenia tudengite üliõpilasvahetust


Eelmisel nädalal kulmineerus programmi „Law Journey“ raames Eesti esimene õigusteaduse üliõpilaste paralleelne üliõpilasvahetus Eesti ja Rumeenia üliõpilaste vahel . Ühe nädala jooksul külastasid Eestit 3 silmapaistvat õigusteaduse tudengit Bukaresti Ülikoolist.

Sisuka programmi eesmärk oli näidata tudengitele meie riiki kogu oma ilus, külastades muuhulgas Riigikogu, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna filiaale Tallinnas ja Tartus, Riigiprokuratuuri, Riigikohust, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Justiitsministeeriumi, Välisministeeriumi, Rumeenia Suursaatkonda Eestis, Harju Maakohust aga ka advokaadibüroosid Sorainen ja Cobalt. Iga külastatud asutus pakkus ainulaadset võimalust kaasa võtta endaga teadmisi läbi erinevate ettekannete, tutvustavate ülevaadete aga ka lühikoolituste näol. Kultuuriprogrammi aitasid aga sisustada samal ajal käivad Tartu Tudengipäevad, Eesti Rahva Muuseumi, Taevaskoja ning Meenikunno raba külastused.

Samal ajal külastasid 6 Eesti silmapaistvat õigustudengit Bukaresti, keda võõrustas Rumeenia Õigusteaduse Üliõpilaste Selts (Asociaţia Studenţilor în Drept). Nädala jooksul külastasid meie tudengid Bukaresti, Eesti ja India Suursaatkondi, Rumeenia parlamenti, aga ka Bukaresti Ülikooli, osaledes kaasahaaravas Euroopa Liidu õiguse loengus. Kultuuriprogramm pakkus aga haruldast võimalust tutvuda Rumeenia kultuurieluga läbi mitme seltskondlike tegevuste koos Bukaresti õigustudengitega ning ooperi- ja teiste kultuuriasutuste külastuste.

Kokkuvõttes jäid nii meie tudengid Bukarestis kui ka Rumeenia tudengid Eestis kogetuga väga rahule! Üliõpilasvahetuse käigus tutvuti kahe riigi õigussüsteemidega, riigi- ja elukorraldusega, aga ka üksteisega.

Üliõpilasvahetust korraldasid Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit ning Rumeenia Õigusteaduse Üliõpilaste Selts (Asociaţia Studenţilor în Drept). Üliõpilasvahetust toetasid Tartu Ülikooli õigusteaduskond, Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts, Haridus- ja Teadusministeerium, Justiitsministeerium, Advokaadibüroo Sorainen ning Advokaadibüroo Cobalt.

Üliõpilasvahetuses osalesid Eesti tudengitest Sten-Marten Pukka, Karl Torim, Heiti Talvik, Siim Reineberg, Ketlin Õunap ja Elise Adwan. Rumeenia tudengitest osalesid Matei-Constantin Oltean, Diana-Maria Mijlica ning Ilinca Lesovschi.

Eelmine
Riigiõiguse konverents „Rahva roll riigivõimu teostamisel ja põhiseaduslikkuse kohtulik kontroll“ 02.06.2023
Järgmine
Eesti Vabariigi põhiseaduse peatüki „Riigikogu“ kommentaaride esitlus 17.05.2023

Lisa kommentaar

Email again: