Salzburgi suveülikooli stipendiumikonkurss 2022 on avatud

Salzburgi suveülikooli stipendiumikonkurss 
‘Salzburg Summer School of European Private Law 2022’

Tartu Ülikooli Õigusteaduskond ja Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts kuulutavad välja stipendiumikonkursi osalemiseks 1. juulist kuni 11. juulini 2022 toimuvas Salzburgi suveülikoolis „European Private Law“.

Konkursiga selgitatakse välja kuni 5 üliõpilast, kellele makstav stipendium võimaldab tasuda osalustasu. Võimalusel hüvitavad konkursi korraldajad mingis osas ka sõidu- ja elamiskulud vastavalt solidaarsusprintsiibile.

Tegemist on ainulaadse suveülikooliga, kus õpitakse tundma võrdlevalt maailma eraõiguse süsteeme vastavate riikide tunnustatud õigusteadlaste poolt vahendatuna. See tähendab võimalust kuulata Kanada, Brasiilia, Hollandi, Hiina, Lõuna-Aafrika, Itaalia, Leedu, Ühendkuningriigi, Saksa, Venemaa jne ülikoolide professorite loenguid. Lisaks üldisele ülevaatele tegeletakse õpitubades põhjalikumalt omandi üleandmise süsteemidega (transfer of title), lepingu rikkumise õiguslike tagajärgedega (breach of contract) ning perekonnaõiguse harmoniseerimise teemadega.

Õppetöö toimub põhiliselt inglise keeles, osa loenguid on dubleerivalt saksa ja/või prantsuse keeles. Tudengid saavad võimaluse tutvustada ka oma riigi õigust temaatilistes töötubades ning ümarlaudadel. Pingelisele õppetöö kõrval pakub elamusi ka Salzburgi linn ja selle ümbruskond. Suvekooli eriliseks võluks on olnud aastate jooksul võimalus tutvuda juuratudengitega ligi 100-st riigist. Kahjuks ei ole 2022. aastal suvekool ilmselt oma endises mahus veel taastunud, kuid kindlasti on esindatud enamus Euroopa ülikoole.

Osalema oodatakse eelkõige magistriastme esimese aasta üliõpilasi, kelle sotsiaalsed kogemused, keeleoskus ja teadmised tagavad aktiivse ja eduka osalemise õppetöös. Valiku kandidaatide seast teevad üliõpilased, kes valiti välja 2019 aastal ja kes seni ei ole seda võimalust saanud kasutada, EAÕS-i ja õigusteaduskonna esindaja ning EAÕS aasta toetaja 2021 advokaadibüroo Cobalt esindaja. Tegemist on teaduskonna sisese konkursiga, ametlikult avatakse taotluste esitamine suvekoolis osalemiseks märtsis 2022 ning sellel võivad osaleda kõik huvilised.  Loomulikult tuleb arvestada võimalusega, et ka 2022 suvekool toimub piirangutega või ainult veebis.

Konkursil osaleda soovijatel palume saata 19. novembriks CV koos õppeedukust kinnitavate andmetega ning lühikese (1 lk) osalemissoovi põhjendusega aadressile: merike.vellend@ut.ee märksõnaga ‘Salzburg 2022’. Stipendiaadid valitakse välja esitatud dokumentide ja vajaduse korral ka vestluse alusel. Vestlused kandidaatidega toimuvad veebis 29.11- 02.12.2021.

Tulemused tehakse teatavaks 3. detsembril 2021.

Konkursikomisjoni nimel prof. Irene Kull


Eelmine
Ettekandekoosolek „Pariisi kokkulepe ja kliimakaebused“
Järgmine
Seltsi aastakoosolek 3. detsembril 2021

Lisa kommentaar

Email again: