Juriidilise teksti selgus – kas võimatu missioon?

Teisipäeval, 26. märtsil 2019 kell 17.00 toimub Tartus aadressil Lossi 36 auditoorium 214 (Tartu Ülikooli õppehoone) Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi ettekandekoosolek.
Tähistame emakeelekuud ettekandekoosolekuga teemal
"Juriidilise teksti selgus – kas võimatu missioon?"

Ettekandekoosolekul arutlevad juriidilise keele selguse üle TÜ maailma keelte ja kultuuride kolledži direktor Kersti Lepajõe, kes on uurinud õpilaste emakeeleoskust ning viimasel ajal kohtuotsust kui tarbeteksti ning eesti ja üldkeeleteaduse instituudi assistent Phd Riina Reinsalu, kes on uurinud eelkõige haldustekste. Riina Reinsalu kaitses hiljuti doktoritööd teemal “Juhendavad haldusteksid žanriteoreetilises raamistikus”, kus ta on uurinud lepingute keele eesmärgikohasust ja vastuvõetavust.

Juriidiline keel ja teksti arusaadavus on olnud ikka juristide jaoks teemad, mida ei taheta päriselt keeleteadlastele loovutada. Kuidas kasutada mittejuristi juriidilise teksti analüüsi, kui palju jurist mõtleb ja võiks mõelda juriidilise keele eesmärgipärasusest ja tähtsusest – need on ainult mõned küsimused, mida seoses juriidilise keele selgusega võiks küsida.

Kõik on oodatud sõna sekka ütlema ja oma arvamust avaldama. Emakeel on seda väärt!

Eelmine
Õiguse kuritarvitamise keelamise põhimõte – kas esimus maksumaksja õigustatud ootuse ees planeerida maksukohustuse ulatust?
Järgmine
Kutse Rooma allikate kogumiku esitlusele

Lisa kommentaar

Email again: