Globaalsed protsessid – kuhu areneb tulevikumajandus ja millised on muutused tööturul

Head seltsi liikmed!

Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsil on rõõm kutsuda teid 9. märtsil, teisipäeval kell 16.00 kuulama veebipõhist ettekannet teemal „Globaalsed protsessid – kuhu areneb tulevikumajandus ja millised on muutused tööturul“. Ettekandekoosolekul esineb Tartu Ülikooli sotsiaalvaldkonna dekaan, makroökonoomika professor Raul Eamets.

Ettekandes räägib prof. Eamets, millised on olulisemad globaalsed protsessid, mis mõjutavad Eesti majandust ja tööturgu. Ettekandja annab kuulajatele ülevaate, kuidas mõjutavad uued tehnoloogiad, automatiseerimine, tehisintellekt, innovatiivsed majandusmudelid ja elanikkonna vananemine tulevikutöö sisu ning milliseid oskusi töötajatelt tulevikus oodatakse.

Ettekandele järgneb arutelu, kus osalevad prof. Uno Lõhmus ja advokaadibüroo Cobalt partner Elo Tamm, kes jagavad kuulajatega oma nägemust juristi rollist ühiskonnas ja muudatuste mõjust juristi ametitele, advokaadi rolli muutumisest viimase 20 aasta jooksul ning võimalikest tulevikutrendidest. Üritust modereerib Elo Tamm. 

Prof. Raul Eamets on lõpetanud õigusteaduskonna ning kaitsnud doktoritöö majandusteaduskonnas. Raul Eamets on Eesti Eelarvenõukogu esimees, Tartu Ülikooli Rektoraadi liige ning mitmete nõukogude ja ekspertkogude liige. 

Prof. Uno Lõhmus on olnud Euroopa Liidu kohtunik, Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik, Riigikohtu esimees, vandeadvokaat ja Tartu Ülikooli professor. 

Elo Tamm (LL.M 2001) on advokatuuri liige alates 1999. aastast, advokaadibüroo Cobalt partner ning konkurentsiõiguse ja EL õiguse valdkonna juht. 

Ettekandekoosoleku teema valikut mõjutas Riigikohtu esimees Villu Kõve poolt EAÕSi aastakoosolekul algatatud diskussioon õigushariduse olukorra üle, mille jätkuks on hea arutada juristide rolli ja neilt oodatavaid oskuseid majandusteadlase pilgu läbi. Ettekandekoosolek valmistab ette juuni algusesse kavandatud EAÕSi, Riigikohtu ja Tartu Ülikooli õigusteaduskonna ühise konverentsi, mis on pühendatud õigusharidusele. 

Nagu alati, on kõik huvilised oodatud, kuid vajalik on eelnev registreerimine. Enda osalemise registreerimiseks palun kirjutage aadressile saara.maria.puur@ut.ee. Üritus toimub virtuaalselt, keskkonnas Zoom. Täpsem info ettekandekoosolekuga veebis liitumise kohta saadetakse registreerunud osalejatele laiali enne 9. märtsi.
Eelmine
Seltsi esimees Irene Kulli tunnustatakse Valgetähe IV klassi teenetemärgiga
Järgmine
Ettekanne „Globaalsed protsessid – kuhu areneb tulevikumajandus ja millised on muutused tööturul” on nüüd järelvaadatav

Lisa kommentaar

Email again: