Ettekandekoosolek „Kuidas kaitsta tarbijat laenuorjuse eest? Seadusandja ja kohtu roll ning võimalused.“ 12.04.2023

Head seltsi liikmed!


Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts kutsub 12. aprillil, kolmapäeval kl 16.00 tarbijakrediidiõiguse teemalisele ettekandekoosolekule „Kuidas kaitsta tarbijat laenuorjuse eest? Seadusandja ja kohtu roll ning võimalused.“ Esinevad Rahandusministeeriumi finantsteenuste poliitika osakonna nõunik doc. iur. Kadri Siibak ja Tartu Ringkonnakohtu kohtunik Vahur-Peeter Liin. 

Seadusandja on kehtestanud tarbija kaitseks krediidi võtmisel erinevaid nõudeid, millest tuntuim on krediidiandja kohustus järgida vastutustundliku laenamise põhimõtet. Ettekandekoosolekul tuleb juttu nimetatud põhimõtte kujunemisloost, eesmärkidest ja sisust, sh kohaldamisest eri tüüpi lepingutele ja krediidiandjale sellega kaasnevatest kohustustest. 

Koosoleku teises osas vaadeldakse kohtu rolli ja võimalusi tarbija kaitseks kehtestatud nõuete rakendamisel. Arutletakse selle üle, kui aktiivne peaks kohus tarbija kaitsel olema ja millised piirid seab selleks kehtiv õigus. Samuti, mida saab kohus tarbija kaitseks teha olukorras, kus tarbija ise menetlusest kõrvale hoiab.

Teema aktuaalsust tänases majanduskeskkonnas kinnitab mh 2021. a lõpus Rahandusministeeriumi tellimusel valminud Tartu Ülikooli krediidituru uuring ning Eesti Ekspressi, Eesti Päevalehe ja Maalehe ajakirjanike 2022. a lõpus avaldatud artiklisari „Võla võim“. Ettekandekoosolekul tuleb muu hulgas juttu ka sellest, milliseid muudatusi kavandatakse seadusandluses ja millised arengud on toimumas kohtute lähenemises tarbijakrediidivaidlustele.

Ettekandekoosolek toimub Riigikohtu Suure Katla saalis aadressil Lossi 17, Tartu, kuid üritusel saab osaleda ka veebi teel Zoomis. Osalemine on tasuta ja kõigile avatud. Täpsem info nii kohapeal kui ka veebi teel osalemise kohta saadetakse registreerunud osalejatele e-posti teel enne 12. aprilli – selleks palun registreerige end eelnevalt SIIN.Eelmine
Eelkutse Eesti Teaduste Akadeemia riigiõiguse konverentsile 02.06.2023
Järgmine
Astrid Stadleri aulaloeng „Kas tsiviilkohtud saavad leevendada kliimakriisi? Kliimamuutuste alased strateegilised kohtuvaidlused Euroopa tsiviilkohtutes“ ja audoktoriks promoveerimine 10.05.2023

Lisa kommentaar

Email again: