Eesti Vabariigi põhiseaduse kommentaaride esitlus 07.11.2022 Eesti teaduste akadeemias

Head seltsi liikmed!

Eesti teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapital kutsub osalema Eesti Vabariigi põhiseaduse kommentaaride esitlusel 7. novembril 2022 kl 14.00–17.00 teaduste akadeemia saalis (Kohtu 6, Tallinn) ja veebis.

Teaduste akadeemia palub oma osavõtust anda teada hiljemalt 3. novembril SIIN. Esitluse otseülekanne on nähtav teaduste akadeemia veebilehel.

Riigiõigusteadus nagu iga teadus areneb aruteludes. Põhiseaduse uued kommentaarid aitavad sellist arutelu üleval hoida ja riigiõigusteadust edasi viia. Kommentaaride koostamisel osaleb suur hulk tunnustatud juriste, samuti uusi nimesid riigiõigusteaduses.

Kommentaaride sihtrühmaks on eelkõige seadusandjad, riigi- ja kohalike omavalitsuste ametnikud, kohtunikud ja juristid. Kommentaarid saavad olema kõigile tasuta kättesaadavad. Kommentaarid hakkavad ilmuma osade kaupa veebis. Esimesena ilmuvad preambuli ja IX peatüki „Välissuhted ja välislepingud“ kommentaarid.

Uusi kommentaare tutvustab peatoimetaja Uno Lõhmus. Põhiseaduse preambulist räägib Birgit Aasa, preambuli kommentaaride autor. Põhiseaduse IX peatüki „Välissuhted ja välislepingud“ üle arutlevad selle peatüki kommentaaride autorid Tiina Pajuste ja Rain Liivoja. Arutelu modereerib Kristi Land.

Põhiseaduse kommentaarid on Eesti teaduste akadeemia riigiõiguse sihtkapitali väljaanne, mis ilmub justiitsministeeriumi rahalisel toetusel.

Eelmine
Advokaadibüroo COBALT kutsub tudengeid talvisele praktikale
Järgmine
Maksejõuetusõiguse konverents 08.12.2022

Lisa kommentaar

Email again: