Eesti Noorteühenduste Liit valis Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liidu aasta noorteühinguks

Laupäeval 25. novembril 2023. a  tunnustas Eesti Noorteühenduste Liit (ENL) oma iga-aastase tänuürituse raames Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liitu (edaspidi Liit) tiitliga „Aasta Noorteühing 2023“. Tiitel antakse noorteorganisatsioonile, kes on käesoleva aasta jooksul oma tegevusega enim edendanud noorte võimalusi osaluse valdkonnas ning kes on panustanud uute protsesside ja projektide algatamisesse. Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Selts õnnitleb noori kolleege ning soovib palju edu ja viljakat koostööd ka edaspidiseks! 

Avaldame allpool Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liidu pressiteate:

Eesti Õigusteaduse Üliõpilaste Liit on Eesti juhtiv üliõpilasorganisatsioon, mis edendab praktilist õigusharidust, toetab õigusteaduse ja õigusteadvuse arengut ning loob tugeva võrgustiku õigustudengite ja nende tulevaste tööandjate vahel, tugevdades seeläbi jätkusuutlikku õigusharidust Eestis.

Viimase aasta jooksul keskendusime Liiduna iseenda terviklikumaks mõtestamisele. Oleme võtnud suunaks arenguhüppe, mille eesmärk on viia organisatsioon uuele tasemele, pakkudes veelgi paremat väärtust ja väljundit nii oma liikmetele kui ka üliõpilaskonnale laiemalt. Välja on arendatud mitu uut tegevussuunda, organisatsiooni mitmekesisemaks arendamiseks. Korraldatavate ürituste arv on tõusnud ning koostööd tehakse lisaks advokaadibüroodele ka erinevate riigiasutuste, ettevõtete, aga ka teiste organisatsioonidega nii riigisisesel kui rahvusvahelisel tasandil.

Käesolev aasta on Liidule olnud siiani edukaim – seda nii riigisiseselt kui ka rahvusvaheliselt. Korraldatud on üle 30 avaliku ürituse riigiasutuste, advokaadibüroode ja teiste ettevõtete, aga ka eriala- ja teiste organisatsioonidega. Edukate ürituste nimekirja kuuluvad näiteks Liidu poolt korraldatud kogu õigusteaduse üliõpilaskonda kokku toov esmakursuslaste ametlik vandeandmisõhtu, JuRistimine 2023, kuhu tuli kokku 350 õigustudengit üle Eesti. Lisaks sisustasid edukat hooaega üritused peaminister Kaja Kallasega, õiguskantsler Ülle Madisega ning Ameerika Ühendriikide suursaadiku George P. Kentiga.

Rahvusvahelisel tasandil korraldas Liit Eesti esimest õigusteaduse üliõpilaste paralleelset üliõpilasvahetust Eesti ja Rumeenia üliõpilaste vahel. Ühe nädala jooksul külastasid Eestit 3 silmapaistvat õigusteaduse tudengit Bukaresti Ülikoolist. Samal ajal külastasid 6 Eesti silmapaistvat õigustudengit Bukaresti, keda võõrustas Rumeenia Õigusteaduse Üliõpilaste Selts.

“Aasta noorteühing 2023” tiitli näol on tegemist Liidule esmakordse ENLi poolse tunnustusega. Silmapaistva töö ning pühendumise eest väärib tänu kogu Liidu pere, alates liikmetest kuni juhtideni! Küll aga ükski lahing ei ole võidetav ilma kaaslasteta. Täname siinkohal kõiki meie koostööpartnereid, kes on meid usaldanud, toetanud ning kaasa tulnud kõigi meie ambitsioonikate ettevõtmistega.Eelmine
Seltsi aastakoosolek 07.12.2023
Järgmine
„(Kriminaal)menetlusest tähtedeni: professor Eerik Kergandbergi juubelikonverents“ 14.12.2023

Lisa kommentaar

Email again: