Seltsi üritused 2024 talvel

Head seltsi liikmed! 

Uue aasta esimene ettekandekoosolek tuleb juba 16. jaanuaril 2024. a algusega kell 16.00, Riigikohtus. Ettekandekoosolek on pühendatud asjaõigusseaduse 30. aastapäevale, mis möödus 01. detsembril 2023. a. Ettekande asjaõiguse kujunemisloost peab ja koosolekut modereerib notar Priidu Pärna. Riigikohtu esimees, tsiviilõiguse kaasprofessor Villu Kõve tutvustab koos Ellex Raidla Advokaadibüroo vandeadvokaadi ja TÜ õigusteaduskonna õppeülesande täitja Liisbeth Lilloga kirjutatud 2023. aastal ilmunud teost „Kinnisasjaõigus: käsiraamat“.                                            

Uuel aastal tähistame ka seltsi 100. aastapäeva. 08. veebruaril 2024. a algusega kell 13.00 toimub Tartu Ülikooli aulas EAÕSi 100. aastapäevale pühendatud konverents, kus esinevad seltsi endised esimehed Rait Maruste, Eerik Kergandberg ja Jaan Sootak. Õigusajaloolise ülevaate tollasest ajastust ja inimestest annab Hannes Vallikivi ning seltsi ajaloolisest tähtsusest jagab kuulajatega mõtteid Irene Kull. Konverentsile järgneb vastuvõtt.

Märtsis jätkame asjaõiguse teemal: 19. märtsil 2024. a teeb ettekande Annemari Õunpuu, kes kaitses 2023. aastal doktoritöö teemal „Kommertspant ettevõtja vallasvarale“ (juhendajad professor Karin Sein, emeriitprofessor Paul Varul ja kaasprofessor Villu Kõve). Ettekandekoosolekul keskendutakse kommertspandi seostele teiste pandiõigustega, kommertspandi ulatusele ja sellele, kuivõrd peaks seadus pandiõiguse ulatust ette kirjutama.

Kohtumisteni juba uuel aastal!


Eelmine
Seltsi pühadetervitus
Järgmine
Asjaõigusseaduse 30. aastapäevale pühendatud ettekandekoosolek 16.01.2024

Lisa kommentaar

Email again: