Kümme aastat Brusiloviga – kuidas edasi?

20. märtsil 2013 kell 15.00 – 18.00 Riigikohtu Lossi 19 maja konverentsisaalis toimuval pärastlõunasel konverentsil „Kümme aastat Brusiloviga – kuidas edasi?
Kümne aasta eest 17. märtsil tegi Riigikohtu üldkogu lahendi, mis mõjutas oluliselt karistusõiguse reformimist ja põhiõiguste kaitsmise menetluslikke võimalusi. Lahendit on nimetatud Riigikohtu praktikas üheks tähtsaimaks (Madis Ernits), üheks aktivistlikumaks (Berit Aaviksoo); on leitud, et Riigikohus asus selles lubamatul viisil seadusandjat mängima (Laura Feldmanis ja Tristan Ploom). Käibele on läinud väljend „Brusilovit tegema“ (ehk kaebust menetlusliku aluseta menetlema; Eerik Kergandberg).

Pärastlõunasel konverentsil arutlevad õigusteadlased ja –praktikud Riigikohtu nõunik Juhan Sarv ja riigikohtunik Eerik Kergandberg kergema karistuse tagasiulatuva kohaldamise põhimõtte üle; Riigikohtu nõunik Katri Jaanimägi ja riigikohtunik Ivo Pilving aga, kuidas menetleda individuaalseid põhiseaduslikkuse järelevalve kaebusi. Kavas kohvipaus. Kõik on oodatud ja palutud!

Konverentsi läbiviimist toetab Advokaadibüroo Lillo&Lõhmus.

Järgmine
Minikonverents 2.06.2016

Lisa kommentaar

Email again: