Eesti keel
Ettekandekoosolek 1. märtsil 2016 kell 16.00 Tartus
2016-02-16

Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi ettekandekoosolek toimub teisipäeval, 1. märtsil 2016 kell 16:00 Tartus Riigikohtu konverentsisaalis Lossi 19.
Ettekandja on TÜ õigusteaduskonna doktorant ja Tallinna Ringkonnakohtu kohtujurist Dina Sõritsa teemal "Tervishoiuteenuse osutaja vastutus soovimatu raseduse ja sünni korral."

Ettekandja mahutab pealkirja alla kolm kaasuste gruppi: wrongful conception, wrongful birth ja wrongful life. Esimene tähendab vanemate nõuet TTO (tervishoiuteenuse osutaja) vastu soovimatust rasedusest ja terve lapse sünnist tingitud kahju hävitamise nõudes. Puudega lapse sünni korral võib TTO vastu kahju hüvitamise nõue tekkida vanematel (wrongful birth) või lapsel endal (wrongful life). Lühidalt võib öelda, et nendes kaasustes heidetakse TTO-le ette kas hooletust raseduse ärahoidmata jätmisel, nt raviviga raseduse katkestamise või steriliseerimise protseduuri läbiviimisel (wrongful conception) või TTO hooletust loote tervisliku seisundi diagnoosimata jätmisel (diagnoosiviga), mis andnuks alust raseduse katkestamiseks ja puudega lapse sünni vältimiseks (wrongful birth ja wrongful life).

Olete oodatud seda teadet ka teistega jagama.

Avaleht Prindi leht Sisukord
Otsing