Eesti keel
Ettekandekoosolek 7. märtsil 2017 kell 16:00 Tartus
2017-01-23

Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi ettekandekoosolek toimub teisipäeval, 7. märtsil 2017 Tartus kell 16:00 Riigikohtu konverentsisaalis Lossi 19. Ettekande teeb rahvusvahelise õiguse professor, akadeemik Lauri Mälksoo teemal: "President Trump ja Venemaa: mõtteid rahvusvahelise õiguse tulevikust."
President Trumpi välispoliitika on alles kuju võtmas, kuid juba nüüdseks on ta murdnud tabusid teatud seniste seisukohtadega. Näiteks tõstatab ajutine sisserändekeeld teatud islamimaadest küsimuse sellest, kas inimõiguste universaalsuse idee on veel domineeriv või mitte. Trumpi kõige suurem väljakutse seisneb selles, et seni oleme harjunud defineerima läänt kui poliitilist ja tsivilisatsioonilist nähtust inimõiguste ja õigusriikluse kaudu, lisaks demokraatiale. Trumpi valimine USA presidendiks vaatamata või siis tänu tema seisukohtadele (näiteks piinamise lubatavuse osas teatud juhtudel) näitab, et rahvademokraatia ja inimõiguste suhe pole alati harmooniline. Venemaad puudutab see nii, et Trumpil ja Putinil on teatud ühisosa: mõlemad lükkavad tagasi liberaalsete väärtuste ainuõigsuse ja diktaadi. Rahvusvahelises õiguses võib see viia ÜRO ja multilateraalsete lahenduste edasise nõrgenemiseni ja uut tüüpi jõudude tasakaalu aktsepteerimiseni, kus USA lakkab promomast universaalseid väärtusi ja jätab teistele suurjõududele oma mõjusfääri.


Lisaks esitleb Lauri Mälksoo raamatut: "Venemaa käsitused rahvusvahelisest õigusest". Raamatut on võimalik osta kohapeal sularahas soodushinnaga.

Peale ettekandekoosolekut toimub raamatu "Õigus igaühele" esitlus. Koostaja Jaan Sootak.
Käesolevas raamatus antakse ülevaade eelkõige Eestis kehtivast õigusest (põhiseaduse aluspõhimõtted ja riigikorraldusõigus, põhiõigused,  haldusõigus, eraõigus, tööõigus, keskkonnaõigus, karistusõigus, kriminaal- ja väärteomenetlus, perekonna- ja pärimisõigus). Globaliseeruvas maailmas ei ole õigus siiski üksnes siseriiklik nähtus, mistõttu on ära toodud ülevaade Euroopa õigusest. Raamatu kohta rohkem infot leiab siit.

Kõik huvilised on oodatud!

Avaleht Prindi leht Sisukord
Otsing