Eesti keel
Ettekandekoosolek 20. veebruaril 2018 kell 16.00 Tartus
2018-02-08

Ettekandekoosolek toimub 20.02.2018 kell 16.00 Tartus, Lossi 19 (Riigikohtu väikese maja konverentsisaalis) teemal: "Faktilise ühingujuhi instituudi areng kohtupraktikas."

Ettekandekoosolekul fikseerivad Andres Vutt, Maiki Virks ja Marko Kairjak hetkeks faktilise ühingujuhi instituudi sisu ja seisundi hetke kohtupraktikas ning teoorias. Igasugune fikseerimine on alati keeruline, eriti kui teemaks on olemuselt vajalik, ent vastuoluline ja sisult teoreetiline faktilise ühingujuhi mõiste. Olgem ausad endi vastu - viimane on ja jääb fiktsiooniks, kus õigus ei suuda (ega ilmselt peagi) olema suuteline täies ulatuses rahuldama praktilise elu vajadusi ja (õigus)poliitilisi kaalutlusi. Pole ime, et aastate vältel on tegemist ehk liigagi palju avalikkuse tähelepanu saanud instituudiga, mis on sattunud kohati parajasse emotsioonide virvarri, kus ühelt poolt praktikute karjed lahenduste järgi ja teiselt poolt õigusteadlaste ettevaatlikkus õigusekorra põhimõtete rikkumise osas.

Seega sel korral faktilisest ühingjuhist väärtusneutraalselt, õigusharusid (tsiviil-, karistus- ja osalt ka maksuõigus) läbivalt, ilma emotsioonideta ja pragmaatiliselt.

Ettekandekoosolekule on oodatud lisaks õigusteaduse huvilistele ka praktikud kohtutest, pankrotihaldurite ja riigivõimu ridadest.


Infot võib jagada.

Avaleht Prindi leht Sisukord
Otsing