Eesti keel
Ettekandekoosolek 11. aprillil 2017 kell 16:30 Tartus
2017-03-13

Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi järgmine ettekandekoosolek toimub teisipäeval, 11. aprillil 2017 Tartus kell 16:30 Riigikohtu konverentsisaalis Lossi 19.
Ettekande teeb Tartu Ülikooli õigusteaduskonna tsiviilõiguse professor Karin Sein teemal: „Tarbijate õigused digitaalse sisu lepingute puhul - Euroopa Komisjoni algatus ja selle sõlmpunktid.“

Tarbijate õigused digitaalsete toodete (äpid, tarkvara, internetimängud, muusikafailid jne) ostmisel ja digitaalsete teenuste kasutamisel on täna seadusandlikult suuresti reguleerimata. Seetõttu määratakse selle turu mängureeglid eelkõige tootjafirmade tüüptingimuste ja ühe või teise USA osariigi õigusega. Euroopa Liit püüab seda olukorda muuta ja luua digitaalse sisu lepingute direktiiviga ühtsed normid tarbijate õiguste kohta. Direktiiv on osa Euroopa digitaalse ühtse turu strateegiast ja selle menetlemine on Eesti eesistumise üks prioriteete. Digitaalse sisu lepingute direktiivi eelnõus reguleeritakse selliseid küsimusi nagu

•             Milline peab olema üks mõistlik digitoode ehk milline digitoode on puudusega? Ja millal digisisu üleandja selle puuduse eest vastutab?

•             Millised on tarbija õigused juhul, kui digitoode või digiteenus ei tööta? Mis saab nt siis, kui ma oma Dropboxi kontole enam ligi ei saa või kui mu e-raamat ei avane?

•             Kas tasuta digitooted ja –teenused on ikka tasuta või maksab tarbija nende eest oma isikuandmetega? Ja kas see on tasu õiguslikus mõttes?

Infot võib jagada ja kõik huvilised on oodatud!

Avaleht Prindi leht Sisukord
Otsing